Antikondenzační podstřešní fólie

SVITAPCON

SVITAPCON je čtyřvrstvá fólie s vysokou pevností pro střešní systémy s plechovými krytinami. Lze ji použít i v klasicky větraných střešních systémech. Výztužná mřížka zajišťuje požadovanou pevnost fólie, horní vrstva polyetylenové fólie zajišťuje hydroizolační schopnost, ke spodní polyetylenové vrstvě je připevněna speciální netkaná textilie, která má
absorpční schopnosti.

FUNKCE
Tato fólie chrání vnitřní konstrukci objektu před pronikáním vlhkosti z deště a sněhu, před prachem a sazemi. Absorpční vrstva netkané textilie zabraňuje odkapávání zkondenzovaných vodních par do vnitřních prostor objektu, popř. tepelných izolací. Po stabilizaci teplotních podmínek je tato vlhkost díky ventilační mezeře pod fólií a proudění vzduchu odvětrána. Fólie SVITAPCON snižuje možnost kondenzace vodních par na aplikované střešní krytině. Výhodou oproti ostatním podstřešním fóliím je její vyšší pevnost a zvýšená UV stabilizace.

MONTÁŽ
Role fólie se rozbalí po střeše horizontálně tak, aby absorpční netkaná textilie směřovala do vnitřního prostoru objektu. Pro zachování její funkce je nutno dodržet 4-6 cm odstup mezi touto fólií a podhledem a umožnit proudění vzduchu. Všechny otvory pro vstup a výstup vzduchu musí být zabezpečeny proti pronikání živočichů. Připevnění na střešní konstrukci se provádí sponami mechanické sešívačky, popř. nerezavějícími hřebíky. Rozteč konstrukce (krokví, vazníků apod.) tzn. upevnění fólie nesmí přesáhnout 1,2 m. Po aplikaci fólie na nosnou konstrukci střechy je nutné její zajištění kontralatěmi.

SKLADOVÁNÍ
Role skladovat ve vertikální poloze, bez přístupu slunečního záření a UV záření. Kontaktní formulář

Zaujala Vás naše nabídka? Napište nám!
Položky označené * je nutné vyplnit.