Folie na foliovník


JE PEVNÁ

Vyztužené polyetylenové fólie jsou plošné textilie vyrobené z PE-HD pásků a povrstvené PE-LD fólií. Oproti jednoduchým, běžným fóliím se vyznačují podstatně vyššími mechanickými pevnostmi, které zajišťuje výztužná mřížka. Jednotlivé druhy se od sebe navzájem odlišují dostavou, vazbou, barevným provedením, aditivací, vzhledem, hmotností a šíří.

JE ODOLNÁ

Všechny vyztužené PE fólie mají výbornou chemickou odolnost při normální i zvýšené teplotě, nesmí však přijít do styku s chemikáliemi agresivními pro polyetylen (např. nafta, benzin, toluen, mazací oleje, barvy a laky, kyselina sírová a dusičná, halogeny, chlorované uhlovodíky). Z praxe je známo, že funkčnost použitých UV stabilizátorů je porušena při kontaktu s kyselými hnojivy, pesticidy, insekticidy apod. Při dodržení normálních podmínek, tedy bez kontaktu s chemikáliemi je životnost zemědělské vyztužené PE fólie cca 3 roky.

Tyto výrobky mají prakticky nulovou navlhavost. Vzhledem k jejich složení je lze běžně používat v teplotním rozmezí od -50°C do +70°C. Vzdálenost od zdroje tepla musí být však vždy nejméně 1 m.

PRO VELKOOBCHOD, MALOOBCHOD I KONEČNÉ SPOTŘEBITELE

Tyto materiály jsou od nás standardně nakupovány dvěma typy zákazníků – obchodníky, kteří folníkovinu dále prodávají, například v obchodech se zahrádkářskými potřebami, obchodech s kovovýrobou, apod. Druhým nejčastějším typem našich zákazníků jsou výrobci, kteří z těchto materiálů vyrábějí své vlastní zahradní fóliovníky či krycí plachty.

Fólie dodáváme jako metráž. Také jsme však schopni je dále konfekčně zpracovat, a to šitím nebo horkovzdušným svařováním přímo v areálu firmy a vyrobit z nich pro Vás na zakázku například krycí plachty či kompletní fóliovníky.

NAŠE MATERIÁLY

Standardně vyrábíme čtyři druhy materiálu vhodného k výrobě fóliovníků.

DRUH 748

Jeden z nejoblíbenějších a nejdéle vyráběných druhů těchto fólií. Je to klasický materiál na výrobu fóliovníků s delší životností. Tento materiál pro naše zákazníky dodáváme buďto ve verzi bez a nebo s takzvaným ANTIFOGem. ANTIFOG je přísada proti rosení, která zabraňuje tvorbě kapek na stěnách fóliovníku. Vytváří z nich tenký film, který následně stéká po stěnách. Tím výrazně zlepšuje průchodnost světla a snižuje výskyt onemocnění rostlin a především sazenic, způsobených právě takovýmto odkapáváním.
Fólii 748 je navíc možné použít také např. jako obalový materiál, na zakrývání silážních jam apod.
Vyrábíme ji v šířích 108, 115, 150 a 200 cm s jednostranným nebo oboustranným nánosem s výslednou plošnou hmotností 100 g/m2 nebo 135 g/m2.
Plátnová vazba použitá pro tuto fólii zabezpečuje vysokou životnost celého materiálu při zachování standardní průhlednosti.

DRUH 699

Tato fólie je vyztužena utkanou perlinkovou vazbou. Fólie zabezpečuje nízký útlum slunečního světla a současně vysokou životnost.
V šíři 150 cm si u této fólie můžete vybrat z gramáží 230, 250, 290 nebo 310 g/m2. Při výrobě v šíři 200 cm má pak fólie danou plošnou hmotnost 230 g/m2.
Díky své řidší perlinkové vazbě je průhlednější než fólie 748. Nižší pevnost tohoto materiálu má však za následek také jeho nižší životnost.

DRUH 700

Tento materiál se používá na výrobu fóliovníků s nižší životností. Vyrábí se v šíři 100 a nebo 150 cm s plošnou hmotností 110 g/m2.
Tato fólie je nejlevnější variantou námi nabízených materiálů určených pro výrobu fóliovníků. Vzhledem k jeho nízké ceně je však také omezena jeho životnost.

DRUH 747

Fólii 747 Vám nabízíme ve variantách s šíří 108 či 150 cm s plošnou hmotností 175 g/m2.
Tato varianta tkaniny má hustší vazbu a větší gramáž než tkanina 748, což z ní dělá nejpevnější a nejtlustší fólníkovinu z naší nabídky. Ke zvýšení pevnosti se však váže snížení průhlednosti. Které však není, dle našich zkušeností, pro růst rostliny příliš významné.
 

Kontaktní formulář

Zaujala Vás naše nabídka? Napište nám!
Položky označené * je nutné vyplnit.