Kašírované folie polyetylenové 
O CO JDE

Vyztužené polyetylenové fólie jsou plošné textilie vyrobené z HD-PE pásků a povrstvené LD-PE fólií. Oproti jednoduchým, běžným fóliím se vyznačují podstatně vyššími mechanickými pevnostmi, které zajišťuje výztužná mřížka. Jednotlivé druhy se od sebe navzájem odlišují dostavou, vazbou (perlinka, plátno, kepr), barevným provedením, aditivací, vzhledem a hmotností a šíří. Tyto výrobky mají prakticky nulovou navlhavost.  Vzhledem ke složení je lze běžně používat v teplotním rozmezí od -50°C do +70°C. Vzdálenost od zdroje tepla musí být vždy nejméně 1 m.

VŠESTRANNÝ MATERIÁL

Tyto PE fólie se používají k různým technickým účelům, a tak je lze rozdělit dle způsobu použití na:
  • zemědělské fólie
  • stavební fólie
  • technické fólie
  • konfekční fólie
  • obalové fólie
Při výrobě se pak kromě polyetylenu používají různá aditiva nezbytná pro jednu z výše uvedených aplikací - UV-stabilizátory pro zemědělské fólie, barevné koncentráty pro technické a konfekční fólie, retardéry hoření pro stavební fólie atd.

CHEMICKÁ ODOLNOST

Všechny vyztužené PE fólie mají výbornou chemickou odolnost při normální i zvýšené teplotě, nesmí však přijít do styku s chemikáliemi agresivními pro polyetylen, jakými jsou například nafta, benzin, toluen, mazací oleje, barvy a laky, kyselina sírová a dusičná, halogeny či chlorované uhlovodíky. Obecně platí, že funkčnost použitých UV stabilizátorů je porušena při kontaktu s kyselými hnojivy, pesticidy, insekticidy apod. Při dodržení normálních podmínek - tedy bez kontaktu s chemikáliemi - má naše zemědělská PE fólie životnost cca 3 roky.

PORADENSTVÍ

Vzhledem k velkému množství variant těchto fólií (druh tkaniny, síla povrstvení, barva atd.) je při výběru fólie rozhodující účel použití. S výběrem nejvhodnějšího typu vám rádi pomohou naši odborníci na vývoj a výrobu páskových tkanin.

DISTRIBUCE

Tento materiál se dodává jako metráž, popř. se dále konfekčně zpracovává šitím nebo horkovzdušným svařováním v rámci dalších výrobních procesů firmy.

Kontaktní formulář

Zaujala Vás naše nabídka? Napište nám!
Položky označené * je nutné vyplnit.