Textiláci ze SVITAPU se ve světě rozhodně neztratí!

Na tento veletrh se dostanou pouze prestižní firmy, které stále zaujímají své pevné místo na trhu. Mezi takové patří i česká textilka SVITAP, která rok co rok návštěvníkům Techtextilu ukazuje, že český textilní průmysl rozhodně nijak nezaostává, stále má světu co nabídnout a neustále se pohybuje vpřed. A nejinak tomu bylo i v minulém týdnu, na letošním ročníku tohoto veletrhu, kterého se SVITAP opět zúčastnil.

Letos se veletrhu zúčastnilo 42 000 návštěvníků a 1 662 vystavovatelů z 54 zemí světa. Českých firem se zúčastnilo přes 30.

V tomto roce se SVITAP představil pod záštitou společného stánku clustru technických textílií Clutex a letošní ročník byl pro tuto českou firmu vskutku zásadní, představila na něm svoji novinku z oblasti nanovlákenných technologií a to zcela novou nanovlákennou membránu Nanomembrane. Tato membrána dosahuje unikátních vlastností, kterým nemohou konkurovat žádné jiné membrány na světě, o čemž se návštěvníci veletrhu mohli přesvědčit. Membrána je využívána pro sportovní a outdoorové účely a vyrábí se přímo v České republice.
Mimo to, SVITAP prezentoval svoji širokou nabídku technických textílií, které již mají ve světě své dobré jméno. Nejvíce letos návštěvníky zaujaly především těžké lněné tkaniny, které firma vyrábí a dodává na výrobu obrovských vysokostěžňových plachet na zámořské lodě, takové plachty zabírají plochu neuvěřitelných 5000 m2.

Zpět na výpis novinek