Sportovní haly


 
STOJÍ DO TŘÍ TÝDNŮ

Polygonový nosná konstrukce je vyráběna z hliníkových eloxovaných profilů v kombinaci s doplňkovými konstrukčními díly z galvanizované oceli. Rámy jsou kotveny do připravených betonových patek. Opláštění střešní konstrukce tvoří dvojitá syntetická membrána se vzduchovou mezerou přibližně 300 milimetrů širokou. Pro lépe zateplenou variantu se vkládá mezi membrány izolace s požadovanou hodnotou prostupu tepla. Montáž haly na připravenou spodní stavbu trvá jeden až tři týdny podle velikosti a volby kvality obvodového pláště.

VÝHOD JE MNOHO
  • Nízká cena
  • Komfortní prostředí
  • Provoz v letním období s otevřeným bočním pláštěm a tedy i výhledem ven
  • Možnost využití po celý rok
  • V zimním období není nutné halu trvale vytápět, větrat či nafukovat, temperování může probíhat jen při obsazení haly
  • Díky fyzikálním vlastnostem syntetické membrány, její speciální povrchové úpravě a vysokému UV filtru, nedochází v létě ke skleníkovým efektům a hra má tak mnohonásobně lepší parametry než pod přímým sluncem
  • Velmi dobrý energetická bilance zimního provozu, nízké náklady na vytápění a osvětlení znamenají pro provozovatele výrazně nižší celoroční náklady
  • Zvýšení atraktivnosti tenisového areálu v letním i zimním období
  • Haly jsou určeny i pro badminton, volejbal, míčové sporty a jako zastřešení víceúčelových hřišť všech typů
  • Přidáním modulové řady se dají do hal umístit hygienické a společenské buňky, zázemí, tribuny apod.

ROZMĚRY A ROZPONY HAL

Pro tenis se standardně dodávají rozpony 18 a 36 metrů. Jsou možné i rozpony atypické až do 40 metrů. U rozponu 18 metrů je vazník napříč tenisovým dvorcem. Rozměr haly pro jeden dvorec je 18x36 m a výška v hřebeni 9,2 , což splňuje požadavky ITF. U rozponu 36 metrů je vazník umístěn podélně a tenisové kurty je možné umisťovat vedle sebe v požadovaném počtu. Pro dva dvorce má hala rozměry 36 x 36 m, pro tři pak 36 x 54 m atd. Výška v hřebeni je cca 11 m, rozměry splňují požadavky ITF.

VOLBA OBVODOVÉHO PLÁŠTĚ

Variantní řešení obvodového pláště znamená přizpůsobení potřeb pro zimní i letní období z hlediska tepelné pohody a možnosti otevírání celého (nebo jen části) obvodového pláště.

Obvodový plášť lze realizovat dvojitou membránou s možností vyrolování a tím otevření haly v letním období, variantně přicházejí v úvahu pevný zateplený skládaný plášť, sendvičový panel nebo hliníkovo-skleněné otvírací stěny.

Ideálním způsobem temperování je sálavé vytápění elektrickými nebo plynovými zářiči zavěšenými pod stropem, čímž pak stačí halu temperovat pouze v době provozu. U tenisové haly o rozměrech 18x36m v provedení s dvojitou membránou se předpokládá návratnost vložených prostředků do čtyř až pět let. U staveb s více dvorci se o něco snižují investiční náklady a zvyšují příjmy vzhledem k možnosti lepšího komerčního využití, umístění turnajů, letních tenisových škol apod.


 

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

 
FOTOGALERIE

Kontaktní formulář

Zaujala Vás naše nabídka? Napište nám!
Položky označené * je nutné vyplnit.