SVITAP s.r.o. (logo)
SVITAP s.r.o. (logo)

Jezdecké haly

Zdraví a pohoda koní by měly být základní úkoly každého svědomitého chovatele. V souvislosti s rozvojem jezdectví u nás i ve světě a zvyšováním nároků žádají chovatelé koní a provozovatelé klubů odpovídající prostory – jezdecké haly, zvané též jízdárny.

Jezdecká hala (ilustrativní foto shutterstock)

Tréninky v jízdárně za každého počasí

Mají-li trenér se svým svěřencem dosáhnout svých cílů, musí svědomitě dodržovat stanovený tréninkový režim. Nemohou být omezeni tím, že je venku 35°C, průtrž mračen nebo sněhové závěje. A právě proto je důležité, aby jezdci a koně měli přístup na kryté cvičiště, kde je možné trénovat 365 dní v roce.

Kryté jezdecké haly skýtají ideální podmínky jak pro obyčejný trénink, tak závod či výstavu. Jezdecké haly si často pořizují pořadatelé jezdeckých soutěží a závodů, jelikož nikdy nelze s jistotou říci, že stanovenému termínu malé či velké akce bude přát počasí. Kromě nízkých pořizovacích nákladů montovaných hal je další výhodou možnost přizpůsobit jejich rozměr přesně rozměrům dané tréninkové či závodní plochy.

Proč si vybrat jezdecké haly od nás

Kvalitní opláštění

Libovolné rozmístění oken

Odnímatelné boční stěny

Kruhová jízdárna

Příjemné prostředí je důležité

Jezdecké haly SVITAP jsou speciálně navrženy tak, aby svým konstrukčním řešením zajišťovaly pro jezdce a koně příjemné a pohodlné prostředí. Dostatečná vzdušnost mobilní jezdecké haly eliminuje nepříjemné pachy. K dokonalé cirkulaci vzduchu pomáhají také odvětrávací okna a speciální ventilační hlavice. Kvalitní opláštění a různé prosvětlovací prvky zajišťují dostatečný přísun denního světla. Přirozené světlo doplňuje neagresivní rovnoměrné osvětlení bez ostrých stínů. Důležitá je příjemná a stálá teplota v zimě i v létě.

Existuje mnoho možností, jak si jízdárnu udělat takovou, aby odpovídala vašim individuálním potřebám. Nejčastěji zákazníci využívají možnosti odnímatelných bočních stěn, díky čemuž je možné propojit jízdárnu s venkovním výběhem, případně se stájemi. Flexibilita jezdecké haly umožňuje také libovolné rozmístění oken, a to v závislosti na konstrukčních možnostech stavby.

Ocelová nebo hliníková konstrukce?

Hliníková konstrukce

Používá se v případě, že zákazník klade důraz na trvanlivost, nízkou hmotnost a vzhled a také pokud chce mít halu rychle postavenou. Montáž hliníkové konstrukce totiž zabere mnohem méně času než montáž konstrukce ocelové.

Ocelová konstrukce

Ocelová konstrukce se používá především v případě, že zákazník klade důraz na vyšší zátěž. Kdo se nachází v oblastech s vyšší sněhovou zátěží, staví halu pouze z ocelové konstrukce.

Montovaná jízdárna může stát kdekoliv

Jezdecké haly jako mobilní textilní haly mají nespornou výhodu v rychlosti výstavby. Pro tento typ haly není zapotřebí žádné stavební povolení, odpadá tak zbytečná administrativa a celý proces stavby jízdárny se značně urychluje. Halu lze postavit i na trávě nebo na štěrkovém podloží. Jezdecká hala bez pevných základů se může libovolně přesouvat, rozmontovat a znovu smontovat.

Výhody jezdeckých hal SVITAP

  • možnost stavby téměř na jakémkoliv povrchu
  • nepotřebujete betonové základy
  • není potřeba stavební povolení
  • ideální světelné podmínky
  • zajištění cirkulace vzduchu
  • odnímatelné bočnice
  • možnost přemisťování
  • možnost případného dalšího rozšíření

Potřebujete
poradit?

Rádi vám pomůžeme.

Obraťte se na našeho prodejce, který vám ochotně pomůže najít nejlepší řešení.

Luboš Hlava

+420 602 593 533
lubos.hlava@svitap.cz
SVITAP symbol antracit

Naše produktová nabídka

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram