SVITAP s.r.o. (logo)
SVITAP s.r.o. (logo)

Sportovní haly

Montované sportovní haly SVITAP jsou často využívány pro zastřešení sportovišť většiny známých sportů. V porovnání s přetlakovými sportovními halami mají montované sportovní haly nižší náklady na provoz, delší životnost a nabízejí širší užitné vlastnosti.

Sportovní hala Šapito (exteriér)

Celoroční provoz bez ohledu na počasí

Lidé chtějí sportovat pořád a nechtějí být omezeni počasím. Parný den, déšť, silný vítr, sněhová vánice – nic z toho venkovnímu sportování nepřeje. Proto se mnoho provozovatelů sportovních areálů dříve či později rozhodne pro zřízení zastřešeného sportoviště - montované sportovní haly.

Proč si vybrat sportovní haly od nás

Zastřešení jak pro malá sportoviště, tak rozsáhlá sportovní centra

Spolupráce s odborníky na daný sport

Nejefektivnější a zároveň nejlevnější řešení

Od tenisových hal až po golfová centra

Montované haly se nejčastěji využívají pro sporty jako je tenis, badminton, volejbal, florbal či hokej. Díky rozsáhlým technickým možnostem a více než dvacetiletým zkušenostem jsme schopni zastřešit jak malé sportovní haly, tak rozlehlá sportovní centra nebo specifické sportoviště, např. jízdárny. Při stavbě sportovní haly spolupracujeme s odborníky na daný sport a navrhujeme nejefektivnější a zároveň nejlevnější řešení na míru vašemu podnikání.

Sportovní hala Dříteč

Funkční a estetické

Již při navrhování sportovních mobilních hal SVITAP myslíme na to, aby každá stavba vypadala moderně a hodila se do prostředí, ve kterém má stát. Chceme, aby textilní hala přitahovala zákazníky svým vzhledem stejně tak, jako svou technickou úrovní. Nabízíme také možnost aplikace prosklených bočních stěn či možnost umístění velkoformátové reklamy pomocí digitálního potisku na část nebo na celou plochu opláštění.

Víceúčelová hala - Šapito

Virtuální prohlídka sportovní haly Šapito
Virtuální prohlídka

Víceúčelová hala - Šapito

Virtuální prohlídka zimního stadionu Svitavy
Virtuální prohlídka

Výhody zastřešeného sportoviště

Sportovní haly jsou uzpůsobeny tak, aby kompenzovaly jakékoliv vnější vlivy narušující optimální sportovní podmínky. Pro zimní období vybavujeme kryté sportoviště kvalitním vytápěním, které je navrženo tak, aby na rozdíl od nafukovacích hal bylo co nejefektivnější. Dalších úspor lze dosáhnout při aplikaci speciálních zateplených opláštění. Aby se dalo sportovat i za tmy, obzvláště v krátkých zimních dnech, věnujeme speciální pozornost osvětlení sportovní haly. Kvalitu osvětlení na sportovišti totiž ovlivňuje nejen jeho intenzita, ale také jeho barva a rozmístění.

V letním období pak Vaši návštěvníci ocení dvě přednosti montované sportovní haly:

 • možnost skrýt se před žhavým sluncem
 • technologii odnímatelných bočních stěn, díky kterým si za příznivého počasí přece jen zasportují na čerstvém vzduchu a v hale bude i v době největších veder ideální teplota pro plný sportovní výkon
 • sportovní halu je také možné klimatizovat a využít ji například k celoročnímu hraní hokeje
Tenisová hala (vizualizace interiér)

Montovaná hala versus nafukovací hala

Provoz nafukovací haly je poměrně drahý, protože se dovnitř musí neustále vhánět vzduch. Nelze ji využívat v letních měsících, jelikož nafukovací halu není možné větrat a v horkých měsících je v hale poměrně dusno, což sportování velmi znepříjemňuje.

S tím souvisí také životnost haly – jestliže se musí vždy na jaře složit a na podzim znovu postavit, častá manipulace snižuje životnost haly. Navíc je potřeba mít místo, kde bude přes léto halový plášť uskladněn. Vyšší počáteční investice se vám tedy velmi rychle vrátí především díky nízkým nákladům na provoz, efektivnější možnosti vytápění, delší životnosti a možnosti využívání sportoviště po celý rok.

Montovaná hala

 • vyšší pořizovací náklady
 • nižší náklady na provoz
 • možnost využití po celý rok
 • mnohem delší životnost
vs.

Nafukovací hala

 • nižší pořizovací náklady
 • vysoké náklady na provoz
 • nelze využívat v letních měsících
 • kratší životnost

Sportovní hala na míru

Díky zkušenostem se stavbou sportovních hal dokážeme nabídnout flexibilitu a individuální výběr materiálů, designu a parametrů stavby. S námi má tak vaše stavba jediného dodavatele, a to včetně zákaznického servisu a konzultací. Velikost a parametry sportovní haly a zastřešení sportovišť záleží pouze na vás a vašich potřebách. Jsme pro vás schopni vyrobit a postavit haly libovolné velikosti a v případě jakýchkoliv zvláštních požadavků pro vás máme připravenu řadu doplňků.

Výhodami sportovních hal SVITAP jsou nízká cena, komfortní prostředí, možnost využití po celý rok, nízké provozní náklady a v neposlední řadě i zvýšení atraktivity sportovního areálu v letním i zimním období.

Výhody sportovních hal SVITAP

 • celoroční flexibilní využití sportovních hal
 • technologie odnímatelných bočních stěn
 • zateplené opláštění

Potřebujete
poradit?

Rádi vám pomůžeme.

Obraťte se na našeho prodejce, který vám ochotně pomůže najít nejlepší řešení.

Luboš Hlava

+420 602 593 533
lubos.hlava@svitap.cz
SVITAP symbol antracit

Naše Sportovní haly

Naše produktová nabídka

cross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram