SVITAP s.r.o. (logo)

Materiály NANOMEMBRANE obstály v ledové Antarktidě

S firmou Faramugo spolupracujeme už od roku 2015, prakticky od doby, kdy byl univerzitní výzkum přenesen do praxe a my jsme začali vyrábět první metry laminátů s nanovlákennou membránou.

Faramugo je český výrobce oblečení a vybavení do přírody se sídlem v Luhačovicích. V čele rodinné firmy stojí Vladimír Bureš, zkušený horolezec a aktivní sportovec, který díky bohatým zkušenostem ví, jaké vlastnosti jsou u outdoorového oblečení nejdůležitější.

Bundy Polar od Faramugo, vyrobené z materiálu NANOMEMBRANE, se od roku 2021 pyšní ochrannou známkou "Testováno v Antarktidě“. Tu Masarykova univerzita uděluje na technologie či výrobky, které byly testovány a obstály v extrémních podmínkách na české vědecké stanici J. G. Mendela na Ostrově Jamese Rosse na Antarktidě. Bunda Faramugo Polar tímto sítem prošla.

Aby bunda obstála v náročných arktických podmínkách, musí odolat teplotám klesajícím hluboko pod bod mrazu, silnému větru a bodavému písku a mořské soli unášené větrem. Působí zde i intenzivní UV záření, které negativně ovliňuje strukturu tkaniny. Opotřebení bundy po 3 měsících v polárních oblastech odpovídá 3letému nošení v běžných středoevropských podmínkách.

Proto jsme náležitě pyšní, že bunda vyvinutá i naším přičiněním a kompletně vyrobená v České republice, se dokáže vypořádat s extrémně těžkými podmínkami a ochránit vědce při jejich práci.

www.faramugo.cz

Rubriky

Potřebujete
poradit?

Rádi vám pomůžeme.

Obraťte se na nás, ochotně vám pomůže najít nejlepší řešení.