SVITAP s.r.o. (logo)

Po organizačních změnách vstupujeme do nového roku s optimismem

V uplynulém roce muselo vedení společnosti učinit několik rozhodnutí, která měla zásadní dopady na chod firmy i životy zaměstnanců. Do nového roku už vstupujeme silnější, s ambiciózními plány a přesvědčením, že letošní rok přinese pozitivní obrat.

Dramatický nárůst cen energií, válečný konflikt na Ukrajině a vysoká inflace měly za následek, že nebylo možné některá výrobní odvětví společnosti držet nadále v chodu.

Vzhledem k dlouhodobě negativním výsledkům výrobny tkanin a úpravny, které ještě prohloubil nárůst cen energií a pokles poptávky, jsme byli nuceni uzavřít její provoz k 30.6.2022. V souvislosti s tím bylo propuštěno několika desítek zaměstnanců.

V lednu 2023 došlo k personální výměně na pozici ředitele výroby polyetylenových kašírovaných fólií a vázacího PET pásku, které nově vede Ing. Zdeňka Vaverová. Budujeme obchodní tým, revidujeme sortiment a pracujeme na nových webových stránkách, které představí kompletní nabídku tkaných fólií. Do okamžiku spuštění nového webu je dostupná starší webová prezentace na adrese www.svitapfol.cz. Nabídka vázacího PET pásku je k dispozici na www.petpasek.cz a přímo jej lze zakoupit na e-shop.petpasek.cz.

Kompletní technickou konfekci – výrobu stanů, přístřešků a hal – jsme přestěhovali do pobočky SVITAP v Lomnici nad Popelkou, kde mají s výrobou tohoto sortimentu bohaté zkušenosti. Ve výrobním areálu ve Svitavách pokračujeme ve vývoji a výrobě membránových laminátů pod značkou NANOMEMBRANE a v moravské Chropyni ve výrobě nánosových tkanin – koženek.

Organizační změny nebyly příjemné, ale byly nutné pro zachování další existence SVITAPu a teprve až čas prověří správnost těchto rozhodnutí. Nicméně již nyní vnímáme první pozitivní signály, které nám dávají naději.

Výrobní program SVITAP

  • TECHNICKÁ KONFEKCE (stany, přístřešky, haly), Lomnice nad Popelkou
  • KEMPINGOVÉ STANY STROMEYER, Lomnice nad Popelkou
  • KAŠÍROVANÉ FÓLIE (podstřešní, kombinované a obalové fólie, folníkovina), Svitavy, svitapfol.cz
  • VÁZACÍ PET PÁSEK, Svitavy, petpasek.czeshop.petpasek.cz
  • TEXTILNÍ LAMINÁTY NANOMEMBRANE, Svitavy, nanomembrane.cz
  • NÁNOSOVÉ TKANINY, Chropyně, e-kozenky.cz
  • PROTECT – záchranářský program, Lomnice nad Popelkou

Rubriky

Potřebujete
poradit?

Rádi vám pomůžeme.

Obraťte se na nás, ochotně vám pomůže najít nejlepší řešení.