SVITAP s.r.o. (logo)

Šapito – sportovní hala podle světových rozměrů

Naše společnost byla subdodavatelem opláštění střešní konstrukce při výrobě sportovní haly Šapito ve Svitavách. Textilní hala s umělým povrchem a běžeckým oválem se nachází v areálu Svitavského stadionu a disponuje víceúčelovým hřištěm pro atletiku, volejbal, florbal, futsal a badminton. Hala je využívaná hlavně svitavskými školami a následně pak členy sportovních klubů svitavské tělovýchovné jednoty pro zimní tréninky. Svůj domov zde najdou především atletické oddíly, ovšem hala poslouží i florbalistům, volejbalistům, fotbalistům a vlastně i komukoliv jinému, kdo v nepřízni počasí potřebuje střechu nad hlavou pro své tréninkové aktivity.

Co se týče konstrukce haly, v České republice jde opravdu o ojedinělý projekt. Hala je unikátní nejen svým tvarem, ale použitými technologiemi. Konstrukci tvoří nosníky z ohýbaného hliníku, na které spočívá zateplená textilní fólie. Jedním z nejvíce zajímavých prvků je například provedení horního prstence u apsid, což byl při půdorysu haly 33,5 x 60m konstrukčně vskutku nelehký úkol. Tvar, podle kterého se nové hale začalo říkat Šapitó, zaručuje vysokou nosnost sněhu.

Sportovní hala Šapito (stavba konstrukce)
Sportovní hala Šapito (stavba konstrukce)

Hala v číslech

  • PVC materiál 6 868 m
  • izolační vrstva 6 868 m
  • 16 165 kg hliníku

Sportovní haly SVITAP na míru

Celoroční provoz sportovních ploch poskytuje provozovatelům pravidelný, opakovaný a dlouhodobý zdroj příjmu. Naše haly SVITAP mají nízké provozní náklady a výrazně lepší užitné vlastnosti. Zastřešení navrhneme a vyrobíme na míru různých typů sportovišť a ploch (např. fotbal, tenis, squash, hokej, florbal, bruslařskou plochu, atp.).

Naši projektanti navrhnou řešení, které svým designem ctí architektonický ráz okolí. Stavbu realizujeme prakticky na jakémkoliv rovném místě s minimálními požadavky na spodní stavbu.

Výhody našich sportovních hal SVITAP

  • jednoduchá konstrukce
  • ideální světelné podmínky
  • efektivní cirkulace čerstvého vzduchu
  • odnímatelné boční panely
  • možnost potisku
  • rozumná cena

Máte zájem o sportovní halu? Ozvěte se nám!

Po odeslání formuláře vás budeme obratem kontaktovat a vypracujeme pro vás nezávaznou cenovou nabídku.

Rubriky

Potřebujete
poradit?

Rádi vám pomůžeme.

Obraťte se na nás, ochotně vám pomůže najít nejlepší řešení.