SVITAP s.r.o. (logo)

Fóliovníky a pařníky

Pěstování vlastní zeleniny nebo bylinek je oblíbené nejen na venkově. Zahrádkářství je činnost, která je stále velmi oblíbená a radost z výsledků své práce je mnohdy k nezaplacení. V našich podmínkách však není vždy snadné vypěstovat zeleninu dle vlastních představ a proto přichází na řadu fóliovníky nebo pařníky.

Zahradní fóliovník SVITAP
 • Lehká, pevná, bezúdržbová hliníková konstrukce
 • s povrchovou úpravou elox.
 • UV stabilizace – ochrana proti slunečnímu záření
 • a degradaci fólie.
 • Ošetření fólie proti rosení, tzv. antifog.
 • Vysoká pevnost fólie (HDPE pásky s povrstvením LDPE).
 • Teplotní odolnost v rozmezí od -40°C do +70°C.
 • Při správné údržbě je životnost fólie až 5 let.
 • Velmi rychlá a snadná montáž.
Rozměry fóliovníků a cena (vč. DPH)
2×2 m 6 669 Kč
2×3 m 8 146 Kč
3,3×3,07 m 7 298 Kč
3,3×4,58 m od 9 240 Kč
3,3×6,10 m od 11 263 Kč

Kontakt: Luboš Hlava +420 602 593 533 / lubos.hlava@svitap.cz

Efektivní pěstování

Fóliovníky a pařníky jsou obecně používané pro předpěstovávání a následné efektivní pěstování květin a zeleniny. Fóliovníky vytváří ideální klima pro růst sadby a rostlin a tím urychlují jejich růst. Jejich hlavní funkcí je ochrana rostlin před škůdci, výkyvy teplot a především pak před zrádnými přízemními mrazíky.

Kromě toho, že je vlastní vypěstovaná zelenina zdravější, bude vám i mnohem víc chutnat. Aby se vaše práce vložená do pěstování maximálně zúročila, podpořte své snažení koupí našeho kvalitního fóliovníku nebo pařníku.

Proč si vybrat fóliovníky a pařníky od nás

Pevná konstrukce

Kvalitní plachta

Snadná montáž

Ilustrativní foto - průmyslový foliovník

Fóliovníky 
pro malopěstitele

Základní nabídku tvoří standardizované typy fóliovníků šířky 3,3 m, přičemž zákazník má následně na výběr z délek 3, 4, 5 nebo 6 m. Tyto fóliovníky dodáváme s odlehčenou hliníkovou konstrukcí a povrchovou úpravou elox. Konstrukce je pevná, bezúdržbová a snadno sestavitelná. 

Plachty na fóliovník jsou vyrobeny z průsvitné, zdravotně nezávadné a ÚV stabilizované PE oboustranně kašírované tkaniny o hmotnosti 135 g/m². Fólie je ošetřena speciálním přípravkem s názvem ANTIFOG, který zabraňuje odkapávání kondenzovaných par na rostliny tak, že stékají po stěnách folníku. Vchod do fóliovníku je vybaven spolehlivým zipem anebo jednoduchým šněrováním.

Okno s klopou umístěné v zadním čele folníku pak umožňuje snadné odvětrávání pro udržení ideálního klimatu ve fóliovníku. Životnost plachty je při správné údržbě průměrně 5 let, avšak výjimkou nejsou případy, kdy nás naši zákazníci oslovují s žádostí o novou fólii na fóliovník třeba až po 15 letech.

Snadná montáž a demontáž

Další výhodou jak pařníků, tak i fóliovníků je pak i jejich snadná montáž a demontáž. Každý rok je lze postavit na jiném místě a oproti skleníkům tak odpadá nutnost měnit substrát, který již ztratil živiny.

Malý pařník

Praktické pařníky

Pařník, někdy označován také jako mini fóliovník je vhodným řešením pro menší zahrádky či dokonce pro předpěstovávání květin na balkoně (nejmenší z našich pařníků nemá ani metr na délku). Všechna naše pařeniště jsou vybavená lehkou, snadno sestavitelnou ocelovou konstrukcí s povrchovou úpravou komaxit. Tvar stříšky je sedlový. Opláštění pařníku je vyrobeno z PVC průhledné fólie o síle 0,2 mm.

Výhody fóliovníků a pařníků SVITAP

 • snadná montáž a demontáž
 • kvalitní konstrukce s povrchovou úpravou
 • plachty ošetřené speciálním přípravkem zabraňující odkapávání kondenzovaných par
 • snadné odvětrávání pro udržení ideálního klimatu

Potřebujete
poradit?

Rádi vám pomůžeme.

Obraťte se na našeho prodejce, který vám ochotně pomůže najít nejlepší řešení.

Marcela Handschugová

+420 724 061 156
marcela.handschugova@svitap.cz
SVITAP symbol antracit

Naše produktová nabídka