SVITAP s.r.o. (logo)

Teepee stany

Dobrodružství, představivost, fantazie. To vše je spojené v indiánském stanu, který je typický svým kuželovitým tvarem, tyčemi a ozdobným pláštěm. Označení pro tento indiánský stan vychází z jazyku severoamerických indiánů, kteří obývali tzv. Velké pláně a přilehlé oblasti. Velký kuželový stan byl původně vyráběný z bizoní kůže, jež byla zdobená různými ornamenty nebo výšivkami. Uprostřed stanu bylo na zemi vybudované ohniště, kde mohl hořet otevřený oheň.

Ilustrační obrázek_TEE-PEE-SVITAP

Flexibilní velikost dle vašeho záměru

Velikost teepee stanu zvolíte čistě podle záměru, ke kterému budete stan využívat. Pro děti postačí menší třímetrové teepee, pro další účely můžete vybrat až osmi nebo devítimetrové teepee, přičemž metry značí výšku bočnce. Číslo odpovídá přibližně průměru stanu, protože teepee je rovnostranný trojúhelník.

Pro rozdělávání ohně jsou vhodné větší modely. Stanové teepee je opatřeno kouřovými chlopněmi pro odvod kouře a kužel je nakloněn tak, že zadní stěna je strmější než přední. Stavba teepee je velmi jednoduchá, při troše zručnosti můžete stan postavit už za hodinu, za pomoci 3 lidí. Pro bezpečí všech obyvatelů stanu je plátno teepee podrobeno úpravami nehořlavosti.

Proč si vybrat teepee stany od nás

Flexibilní velikost dle záměru

3-9 metrů vysoké teepee

Rychlá montáž

Nákres teepee stanu

Možnosti využití

  • letní tábory v přírodě
  • zahrady mateřských škol
  • dětská centra
  • kemp
  • penzion

Jak postavit teepee

Vchod teepee stanu směřuje na východ nebo na jihovýchod. S východem je spojena symbolika východu slunce. Jihovýchod se volí kvůli severozápadnímu větru, který v naší zeměpisné poloze převládá a při správné orientaci napomáhá lepšímu tahu při odvádění kouře z ohniště. Zároveň je vchod do teepee chráněn před nárazy větru. Tah kouře je možno regulovat pomocí chlopní.

Teepee stan Svitap

Jak rozdělat oheň v teepee

Menší oheň dobře vytopí i osvítí vnitřek teepee. Doporučuje se pro ohniště vyhloubit deseti až patnácticentimetrový důlek a obložit jej kameny, aby se minimalizovalo rozlétávání uhlíků. Ohniště se umísťuje kousek od středu stanu pod otvorem mezi chlopněmi. Pro topení je ideální suché tvrdé dřevo, které tolik nekouří a nepraská. Potom nezbývá, než si na ohni opéct buřty, nebo uvařit kotlíkový guláš. Žhavý popel vydrží po zbytek noci udržovat v teepee příjemnou teplotu.

Nejen, že teepee vypadá přesně jako za starých časů v dobách, kdy Ameriku obývali indiáni, ale je s ním spojeno dobrodružství a spousta zábavy. Koho by nelákalo prožít den a noc jako v prérii?

Výhody teepee stanů SVITAP

  • stanové teepee je opatřeno kouřovými chlopněmi pro odvod kouře
  • velmi jednoduchá stavba
  • kvalitní opláštění
  • plátno teepee podrobeno úpravami nehořlavosti
  • prodyšný materiál (100% bavlna přírodní barvy)

Produktový katalog

Stáhněte si produktový katalog v PDF souboru.

Potřebujete
poradit?

Rádi vám pomůžeme.

Obraťte se na našeho prodejce, který vám ochotně pomůže najít nejlepší řešení.

Marcela Handschugová

+420 724 061 156
marcela.handschugova@svitap.cz
SVITAP symbol antracit

Naše produktová nabídka